دستگاههای چند منظوره

دستگاه دور کننده موش، کبوتر و حشرات التراسونیک – صنعتی مدل TM-315


معرفی:

برای ارتقاء بخشیدن به دستگاه دور کننده موش، کبوتر و حشرات آزمایشهای زیادی صورت گرفته است. از این آزمایشات دریافتیم که تحقیقات و نتایج مستمر آن ها نشان داده اند که این موجودات با تحریک مستقیم اعصاب مرکزی آن ها از طریق امواج التراسونیک از محل دور می شوند.

امواج التراسونیک به سیستم شنوایی و عصبی این موجودات حمله می کنند که باعث ایجاد درد و ناراحتی در آن ها می شود. امکان ندارد آن ها در چنین محیطی بمانند.

ویژگی ها:

۱-  امواج التراسونیک باعث ایجاد درد و ناراحتی زیاد در موجودات موذی میشود اما هیچ اثر جانبی روی انسان ندارد. این منصفانه ترین راه خلاصی از شر آن هاست است.

۲-   فرکانس هایی با دامنه ۲۰ تا ۶۵ کیلو هرتز برای حمل امواج التراسونیک از دستگاه منتشر می شود که آن ها را مجبور به ترک محیط می کند.

۳-   امواج التراسونیک منتشر شده از دستگاه در عملکرد هیچیک از دستگاه های برقی اختلال ایجاد نمی کند.

۴-  در عرض یک تا سه هفته هجوم موجودات موذی کاملاً قطع خواهد شد و استفاده دائم از این دستگاه از آشیانه سازی و اقامت آن ها جلوگیری خواهد کرد.

طریقه استفاده:

۱-   دستگاه را به برق وصل کنید.

۲-  دکمه sweep speed یا همان پیچ سرعت را در جهت عقربه های ساعت از از ۱ تا ۱۰ بپیچانید. یک لامپ قرمز نشان می دهد که پاور روشن است. هر هفته با پیچ سرعت ، فرکانس های امواج را تغییر دهید تا حشرات به صداها عادت نکنند.

۳-  دکمه کنترل فرکانس موج صدا یا همان control را روی قسمت Bird/Rodent/Insect تنظیم کنید. اکنون فرکانس های رفت و برگشتی تولید شده باعث دور کردن موجودات موذی می شوند. دکمه کنترل را در جهت خلاف عقربه های ساعت یعنی به سمت چپ بپیچانید تا دستگاه را چک کنید. اگر صدای لرزاننده ای تولید کرد یعنی عملکرد آن نرمال است.

۴-   صداها ممکنست باعث آزار انسان شود. می توانید آن را روی درجه تنظیمات بالاتر تنظیم کنید تا قابل شنیدن نباشد.

نصب:

این دستگاه باید در ارتفاع ۲۰ تا ۸۰ سانتیمتری از زمین قرار بگیرد و امواج باید مقابل سطح دیوار یا آهن و غیره قرار بگیرد بطوریکه امواج چندین بار در طول دیوارهای اتاق رفت و برگشت داشته باشند و در مسیر حرکت به مکان های مختلف اصابت کنند تا زمانیکه تمام فضای اتاق اشباع شود.

کاربرد:

این دستگاه در موارد زیر کاربرد دارد:

منزل ، فروشگاه ، آشپزخانه ، اتاق های ناهارخوری ، رستوران ها ، سوپرمارکت ، کارخانه های مواد غذایی ، انبارها ، بیمارستان ، اتاق های تجهیزات ، کشتی ها ، اسکله ، مزارع ، دامداری و غیره.

مشخصات:

-        ابعاد : ۸۶ × ۱۷۸ × ۲۲۵ میلیمتر

-        وزن : ۱٫۲۷۰ گرم

-        منبع تغذیه : ۱۰۵-۱۲۰volts AC , 50/60 Hz / 9 Volts DC 300 mA

220-240 volts AC, 50 cycles / 9 Volts DC 300 mA

-   بار فیوز : ۰٫۵ mA

-  مصرف برق : ۴ وات

-  دامنه فرکانس : ۱۰٫۰۰۰ تا ۶۵٫۰۰۰ هرتز

-  فشار صدای خروجی : ۱۱۵ دسیبل

-  منطقه تحت پوشش : ۸۰۰۰ فوت مربع

پاسخگویی فرکانس التراسونیک – طرزکار با کلید کنترل :

تست ( Test ) –  امتحان کردن موج مافوق صوت که موش را دور می کند. در صورتیکه صدای نمایانی ایجاد کند عملکرد دستگاه درست است.

۱-         ۱۰ تا ۲۰ کیلو هرتز : کبوتر ( در هوای آزاد برای گنجشک های خانگی قابل استفاده نیست. ) شماره  ۶- ۱

۲-         ۱۴ تا ۳۵ کیلو هرتز : موش ، کرم ریز و سایر حشرات. شماره ۸ – ۳

الف -  زمانیکه انسان در منزل و یا انبار هست درجه فرکانس دکمه کنترل باید باید زیر ۷ تنظیم شود تا برای بدن انسان ضرری نداشته باشد.

ب -  زمانیکه هیچکس در منزل  یا انبار زندگی نمی کنداین درجه می تواند از ۳ تا ۶ تنظیم شود.

   ۳-   ۵۰ کیلو هرتز : سوسک حمام ، پشه ، پشه سیاه. شماره ۹

   ۴-  ۶۵ کیلو هرتز : کک ، سوسک و شبه سوسک ها ، بید ، ساس ، کنه ، زنبور و غیره. شماره۱۰

دانلود دفترچه راهنما و مقاله TM-315

( قیمت :  ۱٫۲۰۰٫۰۰۰  تومان )